Milujete osvěžující míchané drinky, ale moc neholdujete alkoholu? Tak tohle je přesně pro vás! Návody na vynikající míchané drinky, ať už na posezení s přáteli nebo k válení u bazénu v létě.

Ginger mojito

Neboli zázvorové mojito, z vlastní zkušenosti mohu říct, že je velmi výborné!

Budeme potřebovat:

– Led (nejlépe nadrcený)
– ½ limety
– 2 lžičky třtinového cukru
– 2 lžičky nastrouhaného zázvoru
– čerstvou mátu
– 2cl cukrového sirupu (návod na vyrobení cukrového sirupu viz. Dole)
– 1cl lime sirup
– sodu (perlivá neochucená minerálka)

Návod:

Tenhle drink se připravuje přímo do sklenice. Do sklenice vložíme nakrájenou limetu, třtinový cukr a mátu. Vše podrtíme a přidáme led. Přidáme zázvor, cukrový sirup a dolijeme sodou. Na závěr můžeme ozdobit lístkem máty a přidáme brčko.

Lemonade classic

Osvěžující citronový nápoj.

Budeme potřebovat:

– Shaker (pokud nemáte shaker, stačí vám nějaká sklenice, která se dá pořádně uzavřít)
– 2cl citronové šťávy
– 2cl lime juice sirup
– 3 menší lžičky moučkového cukru
– sodu
– led

Návod:

Do připraveného shakeru nebo sklenice nalijeme citronovou šťávu, sirup, přidáme cukr. Všechno pořádně promícháme a připravíme si sklenici do které vložíme led do které následně drink nalijeme. Dolijeme sodou a můžeme ozdobit kolečkem citronu a vložíme brčko.

Red sky

Výborný drink zjemněný kapkou smetany.

Budeme potřebovat:

– 2cl ananasového džusu
– 1cl lime juice sirup
– 1cl grenadina
– 2cl smetana

Návod:

Drink se podává v koktejlové sklenici, pokud nemáte tzv. “ koktejlku “ můžete použít jinou sklenici na stopce. Připravíme si shaker, klidně i ten provizorní který jsme použili u předchozího drinku, vložíme pár kostek ledu a přidáme všechny ingredience. Pořádně zamícháme a přes sítko nalijeme do sklenice.

Coco

Tenhle míchaný drink bez alkoholu je pro ty, kteří mají rádi sladké drinky. Je vhodný i pro děti.

Budeme potřebovat:

– Shaker
– 2cl kokosového sirupu
– 2cl ananasového džusu
– 2cl smetany
– grenadina
– kokos

Návod:

U tohohle drinku se dělá kokosová krusta, na jeden talířek si nalijeme trochu grenadiny a na druhý nasypeme kokos. S připravenou skleničkou lehce obkroužíme v grenadině a po té, obalíme v kokosu. Do shakeru si nabereme led a přidáme všechny připravené ingredience a pořádně promícháme. Potom opět přes sítku nalijeme drink do skleničky a můžeme si užívat tu sladkou výtečnou chuť!

Pina colada

Neboli virgin colada, další sladké potěšení pro vaše chuťové buňky.

Budeme potřebovat:

– shaker
– 2cl Coco sirup
– 8 cl ananasový džus
– 2 cl smetany
– ananas, brčko

Návod:

Tenhle drink se taktéž míchá v shakeru, abychom vytvořili pořádnou pěnu. Do shakeru vložíme několik kostek ledu a přidáme všechny ingredience. Pořádně zamícháme, tentokrát trochu déle, ať vytvoříme pěnu. Jakmile máte pocit že jste drink pořádně zamíchali, obsah celého shakeru přelijte do připravené sklenice, nejlépe nějaké vyšší. Nakonec můžete jako ozdobu zavěsit plátek ananasu a přidat brčko.

Moccacino frape

A nakonec něco pro milovníky kávy ať už v teplé nebo studené formě.

Budeme potřebovat:

– 4cl mléka
– 1 lžičku instantní kávy
– 2cl chocolate sirup
– Čokoládový topping
– Ruční mixér
– led

Návod:

Připravíme si pevnější nádobu ve které budeme připravovat naše frappe, vložíme pár kostek ledu, potom přidáme mléko, kávu a čokoládový sirup. Necháme chvíli bokem a vezmeme si připravenou sklenici a po obvodu sklenice zevnitř nalijeme trochu toppingu. Sklenici odložíme a vezmeme si tyčový mixer a to co jsme si předpřipravili pořádně rozmixujeme a zamícháme. Až je všechno pořádně promíchané nalijeme do připravené sklenici. Na povrch můžeme nalít opět trochu toppingu a vytvořit tak zajímavý vzor. I takhle to může vypadat.

Recept na vlastní cukrový sirup:

Do hrnce si dáme ¾ vody 1kg krystalového cukru, necháme vařit a promícháváme. Jakmile je cukr rozpuštěný, ztlumím a nechám alespoň 40 minut probublávat. Poté necháme vychladnout a nalijeme do sklenic.

Tak hurá do toho!