Snídaně je základ dne a pokud jde o tu valentýnskou, platí to dvojnásobně. Nenechte se zahanbit a připravte své milé snídani, která bude nejen dobře vypadat a chutnat, ale také bude zdravá. Zbytek dne si pak můžete zpříjemnit něčím sladkým a netradičně naservírovaným.

1. Ovocný salát

Zapojte svou představivost a vytvořte nevšední ovocný salát. Vykrajovátko v podobě srdíčka má doma snad každý. Kupte meloun, maliny, jahody a liči. Meloun nakrájejte na plátky a vykrájejte z nich srdíčka. Jahody rozkrojte napůl a odkrojte vrchní část se stonkem. Liči a maliny můžete nechat v kuse. Následně salát zamíchejte a máte hotovo. Můžete si hrát s barvami, třeba nahradit meloun ananasem a maliny s jahodami pro změnu borůvkami.

salat

Zdroj: adesignerlife.net

2. Netradiční srdce z palačinkového těsta

Udělejte si těsto na palačinky (2 vejce, 200g hladké mouky, 400ml mléka, špetka soli) a nalijte jej do nádoby s tryskou (skvěle poslouží třeba lahve z kečupu, nebo hořčice, či lahev od vody Rajec se speciálním uzávěrem). Ti šikovní mohou těsto na pánev lít i naběračkou, ale snáze to jde z lahve s tryskou. Následně stačí na pánev „nakreslit“ srdce, libovolně jej vyplnit těstem.

palacinky

Zdroj: adesignerlife.net

3. Valentýnské Oreo

Vyrobte si růžovou polevu, jako na zdobení perníčů, do které budete Oreo kolečka namáčet. Tu vytvoříte jednoduše, smíchejte 250g moučkového cukru, 3 lžíce malinového sirupu, 1 lžíci horkého mléka a pár kapek oleje. Vše spolu smíchejte a vyšlehejte v hladkou polevu. Oreo kolečka namočte do polevy a posypejte zdobením. Nechte zaschnout a máte originální sušenky, třeba ke kávě.

Valentine-Oreos-650x650

Zdroj: happybrownhouse.com

4. Popcorn s bílou čokoládou

Možná si teď říkáte, že čokoláda s popcornem nejdou dohromady, ale to byste se divili. Dokud tu chuť nevyzkoušíte, neuvěříte. Udělejte popcorn, nejlépe na pánvi, případně neochucený a neosolený popcorn do mikrovlnné trouby. Na pekáč, nebo misku nasypejte popcorn (doporučujeme pod něj položit pečící papír). V mikrovlnné troubě, nebo na páře, rozpusťte bílou čokoládku a nakypejte ji na popcorn. Když je ještě čokoláda rozpuštěná, posypejte ji zdobením, ideálně srdíčkovým. Nechte čokoládu zatuhnout a rozlámejte jednotlivé chuchvalce popcornu.

popcorn

Zdroj: adesignerlife.net

5. Ozdobené sušenky

Pokud vám ještě zbyla čokoláda a zdobení z předchozích receptů, ozdobte si oplatky. Jednoduše je namočte do čokolády a posypejte libovolným zdobením.

sus

Zdroj: familyfreshmeals.com