Určitě se vám to stalo, hledáte ovladač a nemůžete ho najít. A když už nějaký ovladač najdete, není to zrovna ten, který potřebujete. Tomu může být konec, vše co k tomu budete potřebovat je nějaký smartphone s IR snímačem. Těmi jsou vybaveny mnohé smartphony od LG, jako je LG G4, LG G5, LG V10, LG V20 a mnoho dalších modelů i modelů výrobců jiných značek (kompletní seznam naleznete na Wikipedii).

Stejný snímač je také v dálkových ovladačích. Tištěný spoj ovladače pak ovlivňuje parametry signálu, kterým je zařízení ovládáno. Právě ve výše zmíněných modelech existuje také předinstalovaný software, který parametry signálu dokáže ovlivňovat a kterým tak můžete bez problémů ovládat jakékoliv zařízení, které se ovládá dálkovým ovladačem.

lg-g4_ir-1

Jednoduše otevřete aplikaci QuickRemote (nebo nějakou jinou aplikaci, pokud ji váš telefon nemá), klikněte na symbol s plusem, vyberte si z obří databáze výrobců televize tu vaši a pak si projděte konfigurací.

Zajímavé je, že takto lze telefonem ovládat téměř cokoliv. Od televizí a set-top boxů přes klimatizace, projektory, Hi-Fi systémy a další. Mně se vskutku dobře podařilo ovládat telefonem i spoušť mé zrcadlovky (Nikon, funguje i s Canon, Sony, aj.). V takovém případě vyberte „Univerzální ovladač“, vyberte si nějaké tlačítko a na snímač v telefonu namiřte svůj dálkový ovladač. Tím se jej telefon naučí a vy ho budete moci použít také pro dálkové ovládání zrcadlovky!

Úvodní obrázek: Wikipedia