Jak oloupat vejce jednou rukou během několika sekund

Známe to všichni, když člověk vaří, jsou dvě ruce málo. A co teprve, když je potřeba udělat takové banality, jako například oloupat vejce. Stop zdlouhavému loupání, pojďme si říct, jak vejce oloupat co nejrychleji!

Video natočil youtuber Tek Crush, kterého v kuchyni sleduje jeho malá dcera, mnohdy tak nemá druhou ruku volnou. Stačí uvařené vejce položit na čistou podložku, lehce na něj zatlačit a rolovat jím dopředu a zase dozadu. Po tomto jednoduchém pohybu stačí odebrat skořápku a vejce je oloupané.

Samozřejmě nejlépe tato technika funguje, pokud zvolíte tzv. rychlý start (má jej většina moderních elektrických plotýnek) a necháte vejce „dojít“.

Druhá možnost, jak se zbavit skořápky je o něco nepraktičtější, je nutno použít obě ruce a můžete se i postříkat vodou. Návod, jak na to je opět velice jednoduchý. Stačí vejce uvařit natvrdo, vložit jej do sklenice, kterou napustíme z poloviny vodou, rukou zacpeme vrch a třeseme tak, aby se vejce ve sklenici pohybovalo ode dna, až po naši ruku. Výsledkem nám bude oloupané vejce.

Next post →

1 Comment

  1. Už aby byly velikonoce a přebytek vajec, abych to mohl vyzkoušet. Nebo ne… Radši to nechám své manželce. 😀

Napsat komentář

Close