Také jste vždy toužili po dokonalé malbě přímo na vaší stěně, ale malovat neumíte? S tímto jednoduchým trikem se vám podaří vykouzlit i ty nejsložitější malby levou zadní a to nemusíte vůbec umět malovat!

Celý trik spočívá v tom, že ve skutečnosti nebudete malovat, pouze vybarvovat. A to zvládne každý. Pro začátek si tuto techniku zkuste s černobílým obrázkem, jehož vytvoření je snazší, než při malování barevného obrázku.

Budete potřebovat barvu, váleček na větší plochy a štětce. Jejich velikost zvolte podle velikosti detailů na vaší fotografii. Samozřejmostí je také fotografie a to nejdůležitější – projektor.

K malování si zvolte bílou stěnu, která nesmí být mastná a znečištěná.

Pomocí softwaru pro úpravu fotografií převeďte svůj snímek na černobílý (např. v programu Inkscape, Photoshop, aj.). Po převodu z fotografie odstraňte detaily, které na stěně mít nechcete.

Pokud váš projektor neumí obraz promítat v negativu, je nutné jej v tomto programu na negativ převést.

Následně si obrázek skrze projektor promítněte a projektor umístěte tak, aby byl promítnutý obrázek přesně tam, kde jej chcete mít. Projektor pevně zafixujte, aby nemohlo dojít k jeho pohnutí. Samozřejmě místnost zatemněte, nebo malujte po setmění, aby šel promítnutý obrázek na stěně dobře vidět.

Následně promítnutý obraz přepněte na negativ, pokud tedy fotografii již v negativu nemáte.

A teď to nejsložitější – začněte vybarvovat všechna bílá místa. Začněte obrysem s menším štětcem a následně vybarvujte větší plochy větším štětcem, nebo válečkem.

Připravte se, že malování nějaký ten čas potrvá. Vymalovat tento obrázek trval autorovi celých 7 hodin. Výsledná malba byla v tomto případě široká 2 metry a vysoká 1,75 metru.

A pokud třeba nemáte k dispozici projektor, ani možnost si jej půjčit, tak byste měli vědět, že na našem trhu se nacházejí i tablety a smartphony, které mají projektor zabudovaný.

Zdroj: http://imgur.com/a/pEc8r/