Dobrý den, nainstalujte si Windows 10. Dobrý den, nainstalujte si Windows 10. Dobrý den, nainstalujte si Windows 10. A tak stále dokola, den za dnem. Až jednoho dne se může stát, že se plocha počítače změní a na pozadí se vám objeví instalace Windows 10, která už nepůjde zrušit.

Je pěkné, že jsou Windows 10 dostupné zdarma pro všechny, co tak pěkné není je to, že se aktualizace mnohdy stáhne a nainstaluje sama, aniž bychom to chtěli. Naštěstí zde máme návod, jak tuto otravnou hlášku vypnout a donutit tak počítač, aby aktualizaci na Windows 10 nenainstaloval.

 1. V nabídce Start najděte a otevřete „Programy a funkce“.
 2. Z levého menu vyberte „Zobrazit nainstalované aktualizace“.
 3. Pokud máte operační systém Windows 7, najděte aktualizace s čísly 3035583, 2952664, 3021917, nebo 3035583, 2976978 v případě, že máte Windows 8.
 4. Na každou aktualizaci klikněte pravým tlačítkem a zvolte „Odinstalovat“.
 5. Pokud se počítač bude chtít během odinstalovávání aktualizací restartovat, zvolte „Restartovat později“. Počítač restartujte až odinstalujete veškeré výše zmíněné aktualizace.

Po restartování je ještě vhodné zablokovat instalaci těchto aktualizací. To provedete následovně:

 1. Otevřete nabídku Start a vyhledejte „Windows Update“.
 2. Zvolte „Vyhledat aktualizace“. Windows vyhledá aktualizace, které jsme v předchozím kroku odinstalovali.
 3. Otevřete položku končící slovy „důležité aktualizace“.
 4. Klikněte pravým tlačítkem na každou z aktualizací s kódem shodujícím se s kódy v předchozích krocích a zvolte „Skrýt aktualizaci“.

Nainstalování aktualizace můžete zabránit i razantněji – úpravou registrů. Tohle je návod spíše pro pokročilé, pro neznalé (nebo lenochy) je k dispozici odkaz na stažení dvou souborů, které úpravu registru provedou automaticky.

 1. Otevřete Regedit
 2. Najděte HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
 3. Klikněte pravým a zvolte „Nový“ -> „Hodnota DWORD“, pojmenujte ji DisableOSUpgrade a nastavte hodnotu na 1.
 4. Najděte
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX
 5. Opět vytvořte DWORD, pojmenujte ji „DisableGWX“ a hodnotu nastavte na 1.

A to je vše, tyto kroky by měly zabránit opětovné instalaci vyskakovacího okna, připomínající možnost aktualizace a znemožní systému také samovolnou instalaci Windows 10. Berte však na vědomí, že pokud se v budoucnu rozhodnete Windows 10 nainstalovat skrze Windows Update, musíte nainstalovat i zakázané drobné aktualizace a odstranit záznamy v registrech.