Nejste příliš zdatní pěstitelé, ale zároveň byste chtěli nějakou krásnou živou ozdobu k pracovnímu stolu, nebo jen tak do obýváku? Řešení je vícero, buďto si můžete koupit klasický kaktus, nebo sukulent. Sukulenty však mají tu nevýhodu, že jsou nudné a ne příliš zajímavé. To však můžete lehce změnit a za pomocí běžného písku vytvořit okouzlující dekoraci.

Co budeme potřebovat?

uvod

  • Sklenici
  • Menší sukulent v substrátu
  • Okrasný dekorativní mech
  • Písek (vícebarevný, případně klasický a barevné křídy)
  • Pipetu
  • Malou lžičku
  • List papíru
  • Špejli nebo čínskou hůlku

Postup

Postup je nesmírně jednoduchý, zvládlo by jej i malé dítě.

V první řadě si přichystejte sklenici, kterou důkladně zevnitř umyjte, aby na ni nebyly nevzhledné čmouhy. Nechte ji chvíli důkladně vyschnout. Pokud jste nesehnali okrasný písek ve více odstínech, přichystejte si ten klasický. Do misky jej trochu nasypte, vezměte si křídu a opakujte s ní krouživé pohyby po vnitřním obvodu misky, dokud písek nezmění barvu. Volte takové odstíny křídy, které půjdou k sobě.

Do čisté a suché sklenice začněte sypat písek. Jednotlivé barvy a odstíny prokládejte. Nasypte vždy jednu vrstvu a pohrajte si s množstvím – pokud na jednu stranu nasypete více písku, vytvoří se následně zajímavý obrazec. Pokud máte k dispozici špejli, nebo čínskou hůlku, můžete s její pomocí udělat další zajímavé prvky jednoduchým zasunutím a vysunutím v místě u okraje sklenice.

Po nasypání vrstvy písku na dno nasypejte jednu vrstvu, která bude mít rovný povrch. Na ten posaďte sukulent, který musí být v zemině. Následně pokračujte v sypání písku. K tomu, aby se písek nedostal do sukulentu, použijte papír. Následně doporučujeme přidávat písek po troškách malou lžičkou.

Jakmile bude sukulent dostatečně zasypán, opět použitím lžičky zasypejte veškerou viditelnou zeminu. Použijte dekorativní mech, abyste sukulentu ve sklenici dodali „šmrnc“.

Sukulent a mech zalévejte pipetou. Sukulenty jsou nenáročné a nemusí se zalévat tak často, jako běžné rostliny. Vyvarujte se umístění sukulentů na přímém slunci.

121

Zdroj: honestlywtf.com